Czy zielona herbata wzmacnia włosy?

Wawerska. Zielona herbata a włosy

Wawerska ma na to odpowiedź

W aptekach i drogeriach możemy natrafić na wiele szamponów, odżywek czy maseczek do włosów czy suplementów z ekstraktem z zielonej herbaty.

Czy wśród licznych zalet „najzdrowszego napoju świata” możemy wymienić również wzmocnienie włosów?

Czy zielona herbata w każdej postaci będzie skuteczna i bezpieczna dla osób mających problem z łysieniem? Zapraszamy do lektury.

Dobra na łysienie?

Wypadanie włosów dotyczy zarówno mężczyzn, jak i kobiet na całym świecie. Przyczyną może być przewlekły stres, nieodpowiednia dieta, choroby autoimmunologiczne, a także zmiany hormonalne.

Pojawiło się już kilka badań mających potwierdzać zbawienny wpływ zielonej herbaty na kondycję naszych włosów.

Dotyczyły głównie suplementów zielonej herbaty oraz osób, które borykały się z łysieniem androgenowym, czyli wynikającym z zaburzeń hormonalnych.

Wszystkie wykazały jednak, że suplementy zawierające ekstrakt z zielonej herbaty ułatwia przepływ krwi przez skórę oraz dostarczanie tlenu, zaś picie tego naparu lepiej nawilża skórę głowy.

Picie zielonej herbaty lub jej suplementowanie może zatem poprawić wzrost naszych włosów poprzez poprawę krążenia krwi oraz zwiększenie dostarczenia skórze głowy niezbędnych składników odżywczych i tlenu.

Herbata dobra na wzrok(Otworzy się w nowej zakładce)

Wawerska sprawdziła czy tego rodzaju kuracja zawsze będzie dla nas bezpieczna?

Jeżeli chodzi o napar, większość z nas spokojnie może wypić jej 3-4 filiżanki dziennie (ok. 710–950 ml). Musimy natomiast uważać z suplementami. Najlepiej skonsultować się najpierw z lekarzem. 

Niektóre suplementy i olejki mogą bowiem zawierać większe ilości galusanu epigalokatechiny (EGCG).

Bezpieczny poziom spożycia EGCG w suplementach i naparze wynosi odpowiednio 338 mg i 704 mg na dzień. Przekroczenie tej dawki może prowadzić do takich problemów jak rozstrój żołądka czy odkładanie się toksyn w wątrobie.

Zarówno przy piciu zielonej herbaty, jak i stosowaniu suplementów czy produktów do pielęgnacji włosów musimy pamiętać, że w tym przypadku jej dobroczynny wpływ polega na odżywianiu mieszków włosowych.

Używając produktów zawierających ekstrakt z zielonej herbaty musimy pamiętać, aby nałożyć je przede wszystkim na cebulki i skórę głowy.

W ten sposób produkt, a wraz z nim składniki odżywcze, dotrą do mieszków włosowych. Gdy w mieszkach rozwiną się włosy, dzięki takiej stymulacji możemy cieszyć się bujniejszą fryzurą.

Herbata może też pomóc, kiedy masz problemy z sercem.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *