Zielona herbata pomaga walczyć z alergią

Herbata Matcha

Czy zielona herbata może pomóc przy alergiach pokarmowych? Wawerska znalazła newsa, który wskazuje na to, że tak. Podobnie mają się sprawy z alergiami oddechowymi.

Wpływowi zielonej herbaty na bakterie jelitowe przyjrzał się wraz ze swoim zespołem badawczym Tasuku Ogita z Shinshu University, ekspert w dziedzinie herbat i ich wpływu na bakteryjną florę jelit.

Zespół pod kierunkiem Ogity zbadał zależność między piciem zielonej herbaty a liczebnością bakterii Flavonifractor plautti (FP) w jelitach.

Jak się okazuje, FP odgrywa ważną rolę w metabolizmie katechin w jelitach. Przeciwutleniacz zwany katechiną stanowi 30 do 42 proc. zawartości suszu zielonej herbaty.

Picie tego napoju zwiększa zawartość FP, tłumiącej odpowiedź immunologiczną. Zielona herbata pomaga także zmniejszać stany zapalne.

Katechiny zawarte w zielonej herbacie mają również właściwości antyhistaminowe, dzięki czemu mogą łagodzić także objawy alergii oddechowych.

Dzięki dużej zawartości antyoksydantów, najzdrowsza z herbat może być naszym sprzymierzeńcem w walce z alergiami, miażdżycą i nowotworami.

Zielona herbata to jeden z najlepszych naturalnych środków przeciwhistaminowych. Wszystko to dzięki katechinie oraz kwercetynie.

Jeżeli poszukujesz ulgi w alergii i zdecydujesz się na zieloną herbatę, musisz jednak pamiętać o jej właściwościach przeczyszczających.

Z tego powodu zaleca się pić najwyżej trzy filiżanki dziennie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *