Zielona herbata pomaga walczyć z alergią

Kawa, herbata, pasja, relaks

Herbata Matcha

Czy zielona herbata może pomóc przy alergiach pokarmowych? Okazuje się, że tak. Podobnie zresztą przy alergiach oddechowych.

Wpływowi zielonej herbaty na bakterie jelitowe przyjrzał się temu wraz ze swoim zespołem badawczym Tasuku Ogita z Shinshu University, ekspert w dziedzinie herbat i ich wpływu na bakteryjną florę jelit.

Zespół pod kierunkiem Ogity zbadał zależność między piciem zielonej herbaty a liczebnością bakterii Flavonifractor plautti (FP) w jelitach.

Jak się okazuje, FP odgrywa ważną rolę w metabolizmie katechin w jelitach. Przeciwutleniacz zwany katechiną stanowi 30 do 42 proc. zawartości suszu zielonej herbaty.

Picie tego napoju zwiększa zawartość FP, tłumiącej odpowiedź immunologiczną. Zielona herbata pomaga także zmniejszać stany zapalne.

Katechiny zawarte w zielonej herbacie mają również właściwości antyhistaminowe, dzięki czemu mogą łagodzić także objawy alergii oddechowych.

Dzięki dużej zawartości antyoksydantów, najzdrowsza z herbat może być naszym sprzymierzeńcem w walce z alergiami, miażdżycą i nowotworami.

Zielona herbata to jeden z najlepszych naturalnych środków przeciwhistaminowych. Wszystko to dzięki katechinie oraz kwercetynie.

Jeżeli poszukujesz ulgi w alergii i zdecydujesz się na zieloną herbatę, musisz jednak pamiętać o jej właściwościach przeczyszczających. Z tego powodu zaleca się pić najwyżej trzy filiżanki dziennie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *