Site icon Wawerska – Twoja kawa i herbata

Yerba odchudza!

Yerba Mate - Wawerska twoja kawa i herbata

Yerba Mate - Wawerska twoja kawa i herbata

Nadmiar tłuszczu trzewnego stanowi największe zagrożenie dla naszego zdrowia ze wszystkich rodzajów nadwagi. Jeżeli mamy ten problem i chcemy się go pozbyć, z pomocą przyjdzie nam yerba mate.

Picie naparu z rośliny Ilex paraguariensis (ostrokrzewu paragwajskiego) niesie za sobą wiele korzyści dla naszego zdrowia.

Yerba mate m.in. pobudza lepiej niż kawa, odżywia cerę, wzmacnia włosy i paznokcie, a także- może pomóc w redukcji szkodliwego tłuszczu trzewnego, aktywując odpowiednie mechanizmy

Dowodzi tego 12-tygodniowe badanie z udziałem osób zmagających się z nadwagą. Uczestnikom podawano trzy gramy sproszkowanej yerba mate dziennie. Badani tracili średnio 0,7 kg i w widoczny sposób zmniejszyli swój obwód talii, co wskazuje na utratę tłuszczu brzusznego.

Z prowadzonych wcześniej badań na zwierzętach wynika, że yerba zmniejsza apetyt, a także przyspiesza metabolizm, co jest niezwykle ważne przy utracie wagi. To jednak nie wszystko.

Napar z ostrokrzewu paragwajskiego redukuje całkowitą liczbę komórek tłuszczowych oraz zmniejsza ilość magazynowanego w nich tłuszczu. Te wyniki potwierdziły się w badaniu na ludziach, gdzie tłuszcz zmieniał się w energię.

Odchudzające właściwości yerba mate wynikają najprawdopodobniej z obecności mateiny- to właśnie ta substancja przyspiesza przemianę materii i wspiera spalanie tkanki tłuszczowej.

Jeżeli więc napijemy się yerby przed treningiem, łatwiej spalimy tłuszcz, a efekty wizualne będą lepsze.

Innym naszym sprzymierzeńcem jest kwas chlorogenowy, który ma zbawienny wpływ na gospodarkę cukrową organizmu.

Pomoże on zwiększyć wrażliwość na działanie insuliny, dzięki czemu będziemy mniej podatni na insulinooporność, cukrzycę, a także zespół metaboliczny.

Chcesz schudnąć? Masz zatem kolejny powód, aby spróbować yerby

Exit mobile version