Matcha vs Yerba mate

Matcha. Która herbata jest lepsza? Matcha czy Yerba. Wawerska

Yerba czy matcha? Czas na prawdziwe starcie gigantów!

Specjalnie dla Ciebie Wawerska sprawdziła, czy lepsza jest yerba, czy matcha.

Czym jest yerba mate i skąd pochodzi ten napój bogów – to mniej więcej wiemy. Co do matchy – jest to po prostu sproszkowana herbata zielona prosto z Japonii. W sensie ścisłym yerba mate nie jest herbatą, ponieważ nie powstaje z krzewu camellia sinensis.

Oba napary jednocześnie pobudzają i relaksują, choć o ile matcha bardziej nas wyciszy, yerba ułatwi w pewien sposób kontakt z ludźmi, zwiększy naszą otwartość w komunikacji i dostarczy sporo pozytywnej energii.

Yerba mate, po co ją pić?(Otworzy się w nowej zakładce)

Yerba zawiera więcej przeciwutleniaczy i polifenoli niż sproszkowana zielona herbata. Matcha wygrywa natomiast w starciu na katechiny i l-teaninę.

Obie rośliny mają działanie oczyszczające organizm, pomagają opóźniać proces starzenia (poprzez neutralizowanie wolnych rodników) i wspierają pracę niemal całego organizmu, zwłaszcza oddechowego, nerwowego, krążenia i pokarmowego. 

Niezależnie od tego, czy wolisz yerba mate, czy też zieloną herbatę, aby cieszyć się w pełni korzyściami zdrowotnymi z obu naparów, musisz pić je regularnie. Wiele zależy również oczywiście od odpowiednich technik parzenia.

Mate wzmocni naszą koncentrację, ułatwi pracę umysłową, pomoże także w odchudzaniu, ponieważ łagodzi uczucie głodu oraz poprawia przemianę materii. Matcha pomoże zadbać o kondycję skóry, włosów i paznokci.

Ciekawe jest także to, że każdy z naparów wiąże się z konkretnym rytuałem, tradycją.

W przypadku yerby będzie to kultura mate, dzielenie się naparem, spożywanie go w kręgu najbliższych i przyjaciół, wzbudzającej ufność wobec ludzi, co ułatwia komunikację.

Matcha wiąże się natomiast z filozofią zen, afirmacją codzienności, radością z codzienności i małych rzeczy, odcięciem się od blichtru, przepychu i ciągłej pogoni współczesnego świata.

A ty co wybierasz? Yerba mate czy matchę? A może tak samo jak Wawerska – jedno i drugie?

Która herbata będzie dla mnie najlepsza?(Otworzy się w nowej zakładce)

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *