Yellow Gold Tea Buds

Pisaliśmy już o „Czerwonej królewskiej szacie”, oraz o Panda Dung Tea. Trzecie miejsca na podium najdroższych herbat należy do Yellow Gold Tea Buds.

2114 dolarów amerykańskich – tyle zapłacisz za kilogram Yellow Gold Tea Buds. Ta niezwykle rzadka herbata jest na wagę złota. Dlaczego?

Nie tylko dlatego, że zawiera opiłki szczerego 24-karatowego złota. Yellow Gold Tea Buds zbiera się tylko raz w roku. Jej krzewy rosną w Chinach, na jednej konkretnej górze.

Ścina się z nich – zawsze o tej samej porze –  złotymi nożycami jedynie pączki nie do końca rozwiniętych listków. Po wyschnięciu listki leżakują w złotych puszkach.

Wtedy są spryskiwane jadalnym, 24-karatowym złotem lub, według producenta z Singapuru- TWG- zanurza się każdy pączek w wywarze zawierającym stopione złoto. W ten sposób susz prezentuje się wyjątkowo pięknie.

Ponadto Chińczycy wierzą, że spożywanie złota ma właściwości prozdrowotne, takie też przypisywane są tej ekskluzywnej herbacie.  Wynika to ze starożytnej tradycji.

W przeszłości dieta przeciętnego chińskiego chłopa składała się wyłącznie z ryżu, przez co rolnikom brakowało niezbędnych dla zdrowia minerałów.

W pewnej wiosce ktoś wpadł na pomysł, aby wytapiać monety i dodawać trochę wywaru do czajnika.

Ilość złota, jaką zabiera herbata, jest na tyle niewielka, że nie stwarza niebezpieczeństwa dla naszego organizmu.

Yellow Gold Tea Buds sprzedaje się tylko w Singapurze. Nie kupimy jej także przez internet.

Jeżeli chodzi o smak herbaty, cała tajemnica tkwi w temperaturze wody, której użyjemy do parzenia.

Zarówno tej, jak i innych drogich, ekskluzywnych herbat nie powinniśmy parzyć we wrzątku, ponieważ to całkowicie zniszczy smak i aromat.

Liście mają lekko metaliczny posmak i lśnią niesamowitym blaskiem.

Za kilogram Yellow Gold Tea Buds zapłacimy od 2000 do 3000 dolarów amerykańskich.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *