Herbaciane słodycze

Pralinki z dodatkiem zielonej herbaty - Wawerska

Herbata nie tylko do picia? Co możesz jeszcze z niej przyrządzić?

Wawerska wie, że herbata to jeden z ulubionych ciepłych napojów na świecie, ale herbatę wykorzystuje się nie tylko w formie naparu do picia. Sprawdź do czego może się przydać herbata.

Wyciąg z herbaty, sproszkowane liście czy susz wykorzystuje się w produkcji suplementów diety, medykamentów, kosmetyków i detergentów oraz słodyczy.

W Azji bardzo popularne są słodycze z dodatkiem zielonej herbaty. Często wykorzystuje się w tym celu odmianę matcha w postaci bardzo drobnoziarnistego proszku, przypominającego konsystencją mąkę.

W Japonii można kupić wszystkie rodzaje słodyczy z dodatkiem zielonej herbaty – słodkie bułki, ciasta, ciastka, kremy, lody. Wawerska by spróbowała je wszystkie.

Jednymi z najpopularniejszych są pocky (paluszki oblane polewą o smaku herbaty), mochi (tradycyjne ciastka ryżowe z nadzieniem) oraz wagashi (tradycyjne słodycze z czerwonej pasty fasolowej). 

W Europie popularne są przede wszystkim lody o smaku zielonej herbaty. Jednak w wielu cukierniach i sklepach ze słodyczami można kupić specjalne kolekcje pralin i czekoladek o smaku różnych herbat. 

Na sklepowych półkach można kupić też popularny Kit Kat o smaku zielonej herbaty.

Skąd się wzięła herbata w Europie?(Otworzy się w nowej zakładce)

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *