Shateso czyli herbaciany design

Kawa i herbata z Wawra. Najlepsze gatunki herbat liściastych oraz wspaniałe kawy ziarniste

Filiżanka do herbaty firmy shoteso - Wawerska Twoja Kawa i Herbata

Shateso, a co to takiego?

Szwajcarski projektant  Didier Rudolf Quarroz, zafascynowany chińską kulturą przygotowywania i picia herbaty, wpadł na pewien pomysł.

Stworzył innowacyjne produkty dla miłośników „z chińskich ziół ciągnionych treści” (jak o herbacie pisał Adam Mickiewicz w „Zimie miejskiej”).

Wawerska sprawdziła czym jest Shateso

Pierwsze spotkanie Quarroza z herbacianą kulturą Państwa Środka miało miejsce podczas pracy w firmie projektowej z Szanghaju.

Ten absolwent renomowanej ECAL (University of Art and Design Lausanne) zaczął badać różnice między chińską a zachodnią kulturą parzenia i picia herbaty.

Wskutek tych prac pomyślał o projektowaniu przyrządów do zaparzania, które pozwolą Europejczykom zasmakować prawdziwej kultury herbacianej prosto z ojczyzny ich ulubionego napoju.

A wszystko przy użyciu zachodnich koncepcji.

Trzy lata temu przeprowadził się do Hangzhou, stolicy prowincji Zhejiang we wschodnich Chinach, czyli swego rodzaju matecznika przemysłu herbacianego. 

Quarroz w dzielnicy Binjiang otworzył już firmę projektową Shateso.

Jego autorski zaparzacz jest pojemnikiem wykonanym z matowego szkła, w kształcie stożka i z pokrywką z silikonu.

Zaparzacz Shateso. Fot. Shateso.com

Wystarczy tylko wsypać susz do pojemnika, umieścić go w filiżance i zalać gorącą wodą.

Urządzenie można później łatwo wyjąć z filiżanki, nie obawiając się poparzenia palców.

Podczas zaparzania ulubionej herbaty możemy kilkakrotnie wkładać i wyjmować pojemnik, podczas gdy napar nie traci nic na smaku.

Dodaje, że pojemnik z herbatą w środku można kilkakrotnie zaparzyć wkładając go i wyjmując z wody, jednocześnie zachowując moc smaku.

Szwajcarski projektant po przeprowadzce do Hangzhou rozwinął skrzydła, współpracując z lokalnymi firmami, którym pomaga opracowywać nowe rodzaje herbat.

Obecnie planuje zaprojektować 10 innowacyjnych produktów, w których połączy chińską tradycję i kulturę picia herbaty z międzynarodowymi technikami.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *