Matcha poprawia metabolizm!

Wawerska dziwi się, że ten rodzaj herbaty jest wciąż mało popularny w naszym kraju. Problemem może być jej smak, który wielu osobom po prostu nie podchodzi, ale warto po nią sięgnąć…

Oprócz tego, że jest najlepszą alternatywą dla kawy to okazuje się także, że może być godnym rywalem dla herbaty odchudzającej.

Zawiera wiele związków, które w pozytywny sposób działają na nasz organizm. Tu skupimy się jednak na jednym – EGCG, bo to on w matchy odpowiada za poprawę metabolizmu.

Badanie przeprowadzono na myszach. Wstrzykiwano im regularnie ten polifenol. W ciągu tygodnia gryzoniom udało się zrzucić ponad 20% masy swojego ciała.

W późniejszym etapie przeprowadzono badania na ludziach i tutaj efekt był równie zaskakujący. Osoby pijące matchę straciły na wadze dwa razy więcej niż osoby, które nie piły zielonej herbaty.

Matcha jest zieloną herbatą, tego nie da się ukryć 😉 ale… Okazuje się, że od tradycyjnej zielonej herbaty różni ją bardzo dużo. Przede wszystkim zawartość antyoksydantów (ma ich 137 razy więcej!).

Ma także wysoką zawartość L-teaniny, która działa uspokajająco, zmniejsza stres i niepokój.

Wawerska dorzuci na koniec łyżkę dziegciu 😉 Picie matchy nie zwalnia nas od regularnej aktywności fizycznej i dobrze zbilansowanej diety.

Sama herbata nie zdziała cudów, ale może pomóc im zaistnieć ;-).

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *