Matcha, czyli herbata w proszku

Matcha Tea - zielona, sproszkowana herbata - Wawerska

Wawerska mówi jasno – to nie magiczny proszek ze świata Harry’ego Pottera, to prawdziwa bomba dla zdrowia.

Sproszkowana i jak najbardziej prawdziwa zielona herbata! Przedstawiamy Państwu matcha tea! Wawerska ceni ją za smak oraz prozdrowotne właściwości.

W dosłownym tłumaczeniu to nic innego jak herbata w proszku. Według naukowców, jest to najzdrowsza ze wszystkich zielonych herbat.

Matcha – czym różni się od zwykłego naparu przyrządzonego z suszu?

Już jedna filiżanka matchy zawiera ponad 130 razy więcej antyoksydantów niż „zwykła” zielona herbata.

Wartość odżywcza jednej filiżanki matchy jest równa dziesięciu filiżankom liściastej zielonej herbaty.

Cała tajemnica tkwi zapewne w tym, że pijąc nasz ulubiony napój w formie sproszkowanej, przyswajamy nie tylko wywar z suszu, ale i to, co najcenniejsze, czyli: liście zielonej herbaty.

Pijesz kawę po przebudzeniu? To błąd!(Otworzy się w nowej zakładce)

Wawerska to wie – Matcha będzie Twoim prawdziwym sprzymierzeńcem…

Matcha pomoże, jeżeli chcesz schudnąć i w tym celu stosujesz odpowiednią dietę oraz uprawiasz sport.

Sproszkowana zielona herbata jest prawdziwą „bombą” przeciwutleniaczy, jej regularne picie może uchronić Cię przed cukrzycą, nadciśnieniem tętniczym, nowotworami oraz chorobami serca.

Kawa już na Ciebie nie działa? Z powodzeniem możesz zastąpić ją matcha tea. Efekt będzie nawet lepszy, ponieważ sproszkowana zielona herbata pobudza stopniowo, a nie, tak jak kawa- jednym „skokiem”.

Dzięki temu unikniesz nagłego spadku energii. Zawartość kofeiny w filiżance matchy jest praktycznie taka sama jak w filiżance kawy.

Matcha, kiedy trzeba, nie tylko dostarczy Ci energii do pracy czy nauki, ale pomoże również wyciszyć się i zrelaksować. Wystarczy wydłużyć czas parzenia do 5-8 minut.

Z zielonego proszku możesz wyczarować także wspaniałe koktajle, ciastka, desery czy latte. Wkrótce przedstawimy kilka ciekawych przepisów na smaczne i zdrowe desery.

Herbaciane zwyczaje(Otworzy się w nowej zakładce)

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *