Kawa zbożowa też działa

Kawa i herbata z Wawra. Najlepsze gatunki herbat liściastych oraz wspaniałe kawy ziarniste

Kawę zbożową uwielbiają szczególnie mamy, a nawet jeśli nie uwielbiają to piją, bo jej spożycie zalecane jest kobietom w ciąży, jako zamiennik tradycyjnej kawy.

Wawerska często spotykała się z określeniami, że jej działanie jest słabe, jeżeli weźmiemy na tapetę kop energetyczny, jaki ma dawać mała czarna.

Okazuje się, że fani zbożówki są w błędzie. Ona też daje nam energię!

Popularna „inka” może być przygotowana z palonych ziaren pszenicy, jęczmienia, żyta lub z korzenia buraka cukrowego, cykorii.

Poleca się ją szczególnie tym osobom, które z jakiś powodów nie mogą zgłębiać aromatów i smaków tradycyjnej kawy. Na tej liście znajdują się osoby z wrażliwym żołądkiem, kobiety w ciąży oraz dzieci. Przerzucić na nią się powinny także osoby z chorym sercem.

Chociaż nie ma w sobie kofeiny, to potrafi pobudzić. Ale jak to?

Wawerska wie o co tutaj chodzi 😉 Chodzi o węglowodany zawarte w tym napoju. Działa ona trochę podobnie do energetyków, ale jest jednak sporo zdrowsza.

Oprócz sporej ilości węglowodanów, dostarcza także błonnika i witamin z grupy B. Zawiera także magnez oraz polifenole.

Skoro mogą ją pić dzieci i kobiety w ciąży, to znaczy, że jest dla wszystkich? Absolutnie nie. Unikać jej powinny osoby chore na cukrzycę, ma wysoki indeks glikemiczny.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *