Kawa przeciw ślimakom

Kawa i herbata z Wawra. Najlepsze gatunki herbat liściastych oraz wspaniałe kawy ziarniste

Ślimak podjadający poziomki. Kawa na ślimaki. Wawerska

Czy kawa pomoże zwalczać ślimaki w ogrodzie?


Lubisz kawę, ale nie przepadasz za ślimakami w Twoim ogrodzie? Znakomicie się składa. Kawa służy nie tylko do picia. Może również uratować Twój ogród, jeżeli upodobały go sobie ślimaki. Wawerska ma patent!

Ślimaki są prawdziwym utrapieniem każdego posiadacza ogrodu. Pewnie słyszeliście o różnych domowych sposobach.  Niektórzy stosują na przykład pułapki z piwa. Brzuchonogi przepadają za tym trunkiem.

Wawerska natomiast przygotowała specjalnie dla Ciebie „kawowe” sposoby na ślimaki. Nie wiemy, czy te stworzenia rzeczywiście lubią – jak w popularnej rymowance dla dzieci – ser lub pierogi, na pewno jednak nie przepadają za kawą.

Odstrasza je sam zapach naszego ulubionego napoju. To, co w kawie najważniejsze, czyli kofeina, stanowi dla ślimaków śmiertelne niebezpieczeństwo.

Nawet niewielka ilość kofeiny jest dla brzuchonogów groźną trucizną.

Herbata i kawa w domowym SPA(Otworzy się w nowej zakładce)

Jeżeli nie chcesz topić ślimaków w słoju z piwem, ale nie lubisz, kiedy wyjadają Twoje rośliny, możesz użyć kawy i/lub fusów. Kawa z całą pewnością odstraszy szkodniki.

Możesz spryskać liście roślin, które brzuchonogi atakują najchętniej, rozcieńczoną kawą

Kawa będzie skutecznym odstraszaczem także po wypiciu. Mowa oczywiście o fusach. Rozsyp je na ziemi, dookoła roślin, na których najchętniej żerują ślimaki i zobacz, co się stanie. Ci niepożądani goście na pewno nie zbliżą się już do Twojego ogrodu.

Fusy – zarówno te z kawy, jak i herbaty- mogą być również świetnym nawozem. A oprócz tego ślimaki raczej nie zechcą już częstować się Twoimi roślinami.

Próbowaliście już „kawowych” sposobów na ślimaki? Dajcie znać. Wawerska w ogrodzie rozsypuje fusy z kawy i rezultaty są widoczne 😉

Jak kawa wpływa na organizm?(Otworzy się w nowej zakładce)

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *