Wawerska – Twoja kawa i herbata

Kawa, która niesie pomoc

Pomnik Nelsona Mandeli w RPA - Wawerska - Twoja kawa i herbata

Pomnik Nelsona Mandeli w RPA - Wawerska - Twoja kawa i herbata

Wawerska ma newsa… i to jakiego!

Darmowa kawa za ubrania, których już nie nosisz?

Wawerska natrafiła na ciekawego newsa – być może to, co proponuje pewna winiarnia z RPA przydałoby się wprowadzić w różnych miejscach w Polsce?

Z drugiej strony również i u nas nie brakuje miejsc, gdzie miłość do kawy można połączyć z pomocą potrzebującym.

Jeszcze do jutra Jordan Wine Estate prowadzi wyjątkową zbiórkę. Jest to akcja coroczna. Pomagasz, a w zamian otrzymujesz za darmo filiżankę dobrej kawy lub herbaty – co wolisz.

W ramach akcji Jordan Wine Estate przyjmuje od każdego chętnego do 24 kg niepotrzebnych ubrań, które następnie przekazuje do lokalnych organizacji charytatywnych.

Za każde 3 kg podarowanej odzieży darczyńca otrzymuje filiżankę dobrej kawy lub herbaty, a do tego – ciastko karmelowe z The Bakery at Jordan.

The Bakery at Jordan w RPA

Owszem, RPA to trochę daleko, ale i w Polsce istnieją podobne miejsca – chociażby Kawiarnia Dobroczynna na warszawskim Mokotowie, gdzie „każdy gość staje się przyjacielem potrzebujących dzieciaków”.

Możesz wypić tam kawę czy lemoniadę, zjeść kanapkę lub wynająć małą salkę, a w ten sposób – wesprzeć Fundację Charytatywni, która pomaga dzieciom w szkołach prowadzonych przez Grupę Charytatywni.

To m.in. dożywianie dzieciaków, ale też np. pomoc młodzieży w zdobywaniu kompetencji przydatnych na rynku pracy. Wystarczy tylko, że wpadniesz na kawę.

Zimą ubiegłego roku również piekarnia „Bajgle Króla Jana” na poznańskich Jeżycach częstowała kawą w zamian za pomoc potrzebującym. Wystarczyło przynieść rękawiczki, czapki czy ciepłe skarpetki na zimę.

W różnych miejscach w naszym kraju działają także kawiarnie, których załogę tworzą osoby niepełnosprawne fizycznie lub umysłowo.

W ten sposób również możesz delektować się ulubioną małą czarną, a przy okazji pomóc sympatycznym Kelnerom czy Baristom w prowadzeniu samodzielnego życia.

To m.in. warszawska Klubokawiarnia Pożyteczna, Klubokawiarnia Życie Jest Fajne (pracują tam dorosłe osoby z autyzmem), wrocławska Cafe Równik czy gdańska Kawiarnia cieKAWA)

A może znacie jeszcze jakieś miejsca, gdzie można napić się dobrej kawy, a przy okazji pomóc potrzebującym?

Exit mobile version