Jaka herbata na ból brzucha?

Kobieta z bólem brzucha. Herbata na ból brzucha. Wawerska

Masz problemy z żołądkiem? Sprawdź, która herbata ci pomoże!

Herbaty i zioła pomagają na wiele dolegliwości, także na bóle brzucha, zaparcia czy biegunki. Wawerska sprawdziła dla Was, po którą herbatę warto sięgnąć w przypadku problemów z żołądkiem.

Na ból brzucha na pewno polecamy miętę pieprzową. Herbata ziołowa miętowa świetnie reguluje funkcjonowanie układu pokarmowego. Będzie doskonała na wszelkie związane z nim dolegliwości, także na ból brzucha.

Naturalni pomocnicy w walce z bezsennością(Otworzy się w nowej zakładce)

Masz dzieci? Być może zatem znasz zbawienne działanie herbatki z kopru włoskiego w przypadku wszelkich problemów z brzuchem. Tę herbatę, która u maluchów łagodzi wzdęcia i bóle brzucha, z powodzeniem mogą wypróbować także dorośli – także w przypadku mdłości czy zgagi.

Rumianek, dzięki swojemu rozkurczowemu działaniu, pomoże osobom cierpiącym na zespół jelita drażliwego. Herbatka ziołowa rumiankowa złagodzi bóle brzucha i wzdęcia. Mniszek lekarski polecany jest na problemy z wątrobą. Na pewno wspomoże jej pracę.

Zioła są super, to wiemy, a co z „klasycznymi” herbatami, jak czerwona, zielona i czarna? Wszystkie trzy doskonale wspomagają trawienie. Pu-erh to nie tylko prawdziwy „killer” tłuszczu, ale i najlepszy przyjaciel Twojej wątroby.

Zielona herbata przyspiesza trawienie oraz wchłanianie się tłuszczów.

Herbata czarna chroni przewód pokarmowy przed rozwojem chorobotwórczych bakterii, ma również działanie przeciwzapalne. Może być jednak kiepsko tolerowana przez osoby z bardzo wrażliwym żołądkiem.

Pamiętaj, aby nie pić herbat na pusty żołądek, ponieważ mogą wywołać ból brzucha. Pu-erh warto wypić po tłustym czy ciężkostrawnym posiłku. Zielona herbata nie jest polecana osobom z wrzodami żołądka, a pita na czczo może wywołać ból brzucha lub zgagę. Po posiłku – jak najbardziej.

A jakie są Twoje sposoby na ból brzucha? Po którą z herbat wtedy sięgasz? Wawerska czeka na twoje tipy.

Smerfowa herbatka?(Otworzy się w nowej zakładce)

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *