Złota małpa nadchodzi

Kawa i herbata z Wawra. Najlepsze gatunki herbat liściastych oraz wspaniałe kawy ziarniste

Wawerska Złota Małpa Fot. Pixabay

Wawerska opowie ci o wyjątkowej herbacie

Golden Monkey to czarna herbata z chińskiej prowincji Yunnan, słynącego w całym kraju z uprawy herbacianych krzewów. Jak przystało na yunnańską herbatę, „złota małpa” ma charakterystyczny, lekko „przydymiony smak”.

Jak doskonale wiemy, kolor, smak i zapach herbaty zależą od stopnia fermentacji. Golden Monkey jest w pełni fermentowana, a jej listki – starannie selekcjonowane.

Wśród suszu dojrzymy złotawe, wygięte listki czy też pąki, które wyglądem przypominają łapę małpy, stąd nazwa herbaty.

Kombucza – zrób ją sam(Otworzy się w nowej zakładce)

Jest wytwarzana w niewielkich ilościach, dlatego przez smakoszy uważana jest za jedną z najbardziej ekskluzywnych herbat na świecie. A to nie powinno dziwić również ze względu na jej wyjątkowy, słodkawy smak, pozbawiony goryczy.

Jeżeli chcesz zrelaksować się, ale też pobudzić pracę mózgu, warto sięgnąć po Golden Monkey. Herbata przyda się, jeżeli potrzebujesz poprawić sobie nastrój: „złota małpa”stymuluje wydzielanie endorfin.

Lekko podnosi także ciśnienie oraz poprawia zdolność koncentracji. Kolejnym plusem jest wspomaganie procesu trawienia, co może też ułatwić odchudzanie. Powszechnie mówi się także o przeciw-utleniających właściwościach Golden Monkey oraz zmniejszeniu prawdopodobieństwa zachorowania na nowotwory.

Choć czarną herbatę uprawia się w Chinach raczej od niedawna, przynajmniej w porównaniu z innymi odmianami, yunnońska „Złota Małpa” zaczyna podbijać nie tylko cały kraj, ale i świat.

Wawerska żałuje w tej historii tylko jednego…

…że nie ma jej w swojej ofercie ;-(

Herbata w praktyce czyli podryw na herbatę. To działa!(Otworzy się w nowej zakładce)

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *