Herbata wybielająca zęby

Zdjęcie zębów. Herbata a zęby. Wawerska

Wawerska znalazła herbatę wybielającą zęby. Sprawdź koniecznie!

Kawa i herbata powszechnie kojarzą się raczej z osadem na zębach. Okazuje się jednak, że niekoniecznie dotyczy to czarnej herbaty bez cukru. Wawerska tłumaczy dlaczego.

Taką herbatę polecamy osobom mającym problem z próchnicą lub płytką nazębną.

Józef Piłsudski – miłośnik herbaty(Otworzy się w nowej zakładce)

Według medyków z Uniwersytetu Stanowego Illinois, herbata zawiera substancje, które hamują rozwój płytki nazębnej. Płytka nazębna to siedlisko bakterii wywołujących próchnicę, poza tym niszczy szkliwo zębów. 

Jeden miligram płytki to ok. 2,5 mld bakterii. I tutaj przychodzi z pomocą Twoja ulubiona herbata.

Już wcześniej naukowcy wskazywali, że zielona herbata zmniejsza aktywność drobnoustrojów. Badacze z Illinois odkryli, że czarna herbata może równie skutecznie chronić nasze zęby.

Jeżeli popijasz między posiłkami czarną herbatę, pomoże Ci to zahamować rozwój próchnicy, a w dodatku ochroni Twoje dziąsła przed niektórymi chorobami. Oczywiście, pod warunkiem, że herbata będzie gorzka. Cukier zniszczy bowiem cały efekt.

Wolisz zieloną herbatę? Ten najzdrowszy napój świata również pomaga Twoim zębom i dziąsłom. Trzy filiżanki zielonej herbaty dziennie zapewnią Ci niezbędną dawkę fluoru

Zawarte w zielonej herbacie katechiny zwalczają bakterie wywołujące stan zapalny w jamie ustnej. Dzięki temu zapobiegniesz paradontozie lub zahamujesz jej rozwój  i ocalisz swoje zęby.

Uważaj jednak na osad. Ten, który tworzy na zębach zielona herbata jest większy od tego po czarnej herbacie i porównywalny do kamienia wywoływanego przez dym tytoniowy.

Jeżeli masz tendencję do tworzenia kamienia nazębnego… spróbuj raczej białej herbaty.

Biała herbata, ogólnie zdrowsza nawet od tej zielonej, zawiera naturalne fluorki, zwalcza bakterie atakujące jamę ustną, zapobiega próchnicy, a także ogranicza gromadzenie się kamienia nazębnego.

Pij herbatę i ciesz się pięknym, zdrowym uśmiechem. Wawerska wie co pisze 😉

Która herbata będzie dla mnie najlepsza?(Otworzy się w nowej zakładce)

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *