Domowe SPA dla Twoich oczu

Piękne, kobiece oczy. Okłady z herbaty czyli spa dla oczu. Wawerska

Okłady z herbaty na oczy? Czemu nie. Sprawdź koniecznie

Zmęczone oczy? Zapalenie spojówek? Zafunduj sobie okład z herbaty! Wawerska sprawdziła specjalnie dla Ciebie, jak herbata działa na zmęczone, opuchnięte oczy.

Nieprzespana noc, alergia, praca przy komputerze, długotrwały płacz – co łączy wszystkie te rzeczy? Zaczerwienione, zmęczone, opuchnięte, piekące oczy. Wystarczy… herbata!

Domowe SPA, to łatwe…(Otworzy się w nowej zakładce)

Aby przygotować okład z herbaty na oczy, tak naprawdę potrzebne są trzy rzeczy: dwie torebki herbaty, woda oraz naczynie do przygotowania naparu.

Wystarczy, że zaparzysz dwie torebki czarnej herbaty, potrzymasz je w gorącej wodzie ok. 5 minut, a później odłożysz do wystygnięcia. Po 5-10 minutach nałóż torebki na zamknięte powieki i potrzymaj przez 15 minut. Ulga natychmiastowa!

Pamiętaj, aby herbata nie była aromatyzowana. Nie zapomnij także rozłożyć wokół głowy bawełnianego lub papierowego ręcznika.

Torebki z herbatą będą mocno nasączone wodą, więc wycieraj na bieżąco ciecz spływającą po twarzy. Jeżeli herbata dostanie się do oka, nic złego się nie stanie.

Przed przygotowaniem okładu, możesz przez kilkanaście minut schłodzić napar w lodówce, wtedy masz szansę na silniejsze działanie przeciwobrzękowe.

Jak to działa?

Herbata obkurcza naczynia krwionośne i pobudza je do działania. Okłady z herbaty mogą wspomagać także leczenie zapalenia spojówek.

Wszystko dzięki zawartym w herbacie związkom fenolowym, które mają działanie przeciwbakteryjne. Oprócz tego okłady z herbaty pomogą Ci się zrelaksować. Możesz fundować je sobie nawet codziennie.

Wawerska uwielbia domowe SPA, a Ty?

Która herbata jest najzdrowsza(Otworzy się w nowej zakładce)

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *