Herbata w walce z koronawirusem

Kawa, herbata, pasja, relaks

Jeden ze związków chemicznych zawartych w herbacie może zahamować namnażanie koronawirusa (COVID-19) w ludzkim ciele- twierdzą naukowcy z zespołu badawczego w jednym z tajwańskich szpitali.

Odkrycie zostało opublikowane w Journal of Medical Virology 22 marca, jednak kierownik zespołu badawczego oczekuje wciąż na dalsze badania.

Chodzi o teaflawinę ekstrahowaną z lokalnie uprawianej herbaty.  Jak podkreśla szef zespołu badawczego  Chang-Gung Memorial Hospital, Wu Ching-yuan, w pełni fermentowana herbata zawiera jeszcze więcej tej substancji.

Wynik kolejnych badań ma wyjaśnić ile dokładnie teaflawiny potrzeba, aby uzyskać zadowalające efekty w walce z nowym wirusem.

Zespół pod kierunkiem Wu odkrył dotychczas, że teaflawina może być zmagazynowana w jednej z proteaz, zawartej również w leku Remdesivir, stosowanym obecnie w USA do leczenia części pacjentów chorych na COVID-19

Wu, który był jednym z lekarzy walczących z epidemią SARS z 2003 r. wyjaśnił, że wyniki badania jego zespołu oparte były na danych obejmujących ponad 10 lat badań nad strukturami wirusowymi.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *