Herbata z konopi

Herbata z marihuany. Konopie indyjskie. Wawerska

Herbata konopna. Czy jest korzystna dla zdrowia?

Czy próbowaliście herbaty z konopi? Wawerska sprawdziła specjalnie dla Ciebie, jakie korzyści zdrowotne niesie ze sobą picie herbaty konopnej.

Przede wszystkim nie bój się – za picie herbaty z konopi nie trafisz do więzienia. Nie musisz także obawiać się uzależnienia.

Wszelkie kontrowersje wokół konopi wynikają ze związku THC zawartego w wielu odmianach tych roślin i to z nich powstaje nielegalna w Polsce, uznawana za narkotyk marihuana.

Te, z których przygotowuje się m.in. herbatę, nie zawierają THC.

Samowar, czyli herbata spod zaborów(Otworzy się w nowej zakładce)

W zamian otrzymujemy jednak związki i mikroelementy o powszechnie znanych właściwościach prozdrowotnych. Mowa m.in. o witaminach, żelazie, wapniu, fosforze czy magnezie.

Dzięki zawartości kannabioli, zwłaszcza najważniejszemu z nich, czyli CBD, herbata konopna działa nie tylko przeciwbakteryjnie, ale i przeciwpsychotycznie.

Choć nie jest lekiem samym w sobie, herbata z konopi na pewno może przynieść ulgę osobom zmagającym się z różnego rodzaju przewlekłymi chorobami.

W przypadku stanów lękowych i depresyjnych, przewlekłego bólu, zaburzeń łaknienia, problemów z układem pokarmowym, warto sięgnąć po herbatę konopną.

Ta roślina stosowana jest także u osób chorych na raka, padaczkę lekooporną lub z wczesnymi objawami Alzheimera.

Herbata z konopi doskonale sprawdzi się również przy kłopotach ze snem. Osobom zmagającym się z bezsennością pomoże wyciszyć się, zrelaksować, a także wydłuży czas snu.

Najlepszy rezultat przyniesie wypicie filiżanki z konopi na dwie godziny przed położeniem się do łóżka. Niekiedy efekt może być zbyt intensywny, wówczas warto zmniejszyć dawkę.

Parzenie herbaty z konopi niewiele różni się od przygotowania herbaty zielonej – nawet temperatura wody jest podobna.

Jedną łyżeczkę suszu zalewamy 200 ml wody zagotowanej do 80–85 stopni Celsjusza. Parzymy przez ok. 5 minut i usuwamy liście.

Możemy dodać niewielkie ilości tłuszczu zwierzęcego lub roślinnego, czyli masła lub mleka kokosowego.

Wawerska zachęca do picia herbaty, każdej 😉

Negatywne skutki picia herbaty(Otworzy się w nowej zakładce)

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *