Herbata działa na twój mózg

Kawa i herbata z Wawra. Najlepsze gatunki herbat liściastych oraz wspaniałe kawy ziarniste

No dobrze, ale w jaki sposób działa? Pozytywny i co lepsze, mamy na to dowody w postaci badań brytyjskich naukowców. Będzie nam ich brakować w Unii, prawda?

Chociaż badana grupa badana nie była zbyt obszerna, bo to tylko 36 osób powyżej 60. roku życia, ale dobre i to. Uczestników przebadano za pomocą testów neuropsychologicznych, rezonansem magnetycznym oraz przeprowadzili wywiad na temat ich stylu życia, zdrowia oraz kondycji psychicznej.

Okazało się, że w badaniu wypadły najlepiej osoby, które wypijały co najmniej 4 herbaty w ciągu tygodnia. No i co ciekawe, była to oprócz herbaty oolong i zielonej, tradycyjna czarna.

Jak w takim razie herbata wpływa na nasz mózg? Z obserwacji naukowców wynika, że dzięki niej mózgi pracowały bardziej wydajnie i co chyba ciekawsze, wolniej się starzały, czyli oddalało się ryzyko demencji.

O czarnej i zielonej wiemy już bardzo wiele, ale herbata oolong wciąż jest za mało znana w naszym kraju. Dobrze ją znać, bo często określa się ją mianem „pogromca tłuszczu”. Oprócz tego, pomaga wyregulować poziom cukru, cholesterolu i trójglicerydów.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *