Kawa z ekspresu – wady i zalety

Kawa i herbata z Wawra. Najlepsze gatunki herbat liściastych oraz wspaniałe kawy ziarniste

Ekspres do kawy - Wawerska - twoja kawa i herbata

Na co zwrócić uwagę przygotowując kawę z ekspresu

Kawę można pić na różne sposoby. Zaparzaną, sypaną, mieloną, z ekspresu. Możliwości mamy wiele. Wawerska sprawdza jakie są wady i zalety przyrządzania jej w ekspresie.

Zalety przyrządzania kawy w ekspresie

Urządzenia te mają różne parametry techniczne, dzięki temu możemy przygotować swój ulubiony napój na wiele sposobów – espresso, capuccino, latte.

Możemy w nich często wybrać moc kawy czy wysokość pianki.

Zacznijmy od tzw. kolbowych, czy też inaczej nazywanych – ręcznych. Jest to doskonałe rozwiązanie dla tych wszystkich, którzy chcą trochę zaoszczędzić na ekspresie.

Musimy w ich przypadku kupić młynek do kawy, ale dzięki temu kawa będzie zawsze świeża i nie będzie musiała wylegiwać się w ekspresie, często nawet kilka miesięcy.

Ekspresy automatyczne nie są trudne w obsłudze, ale trzeba je czasem konserwować, o czym nie wszyscy pamiętają. To nie tylko odkamienianie, ale często też czyszczenie innych elementów, w tym młynka.

Są wyposażone w młynek, a swój ulubiony napój przyrządzisz w nim w ciągu kilku chwil.

Ekspres przelewowy może nam zrobić większą ilość kawy, nawet dwa litry naraz. To świetne rozwiązanie dla tych, którzy lubią czarną kawę.

Potrafi trzymać ciepło kilkanaście minut po zaparzeniu.

Kapsułkowy ekspres to rozwiązanie dla tych wszystkich, którzy potrzebują szybkiej kawy. Wrzucamy kapsułkę z gotową kawą i gotowe. Nie musimy bawić się z pojemnikiem na mleko czy ustawieniami ekspresu. 

Ekspresy ciśnieniowe to wyższa szkoła jazdy. Ogromną zaletą jest to, że dzięki temu, że woda tłoczona jest pod ciśnieniem, kawa ma krótki kontakt z wrzątkiem, dzięki czemu napar ma łagodniejszy smak.

Przepis na Pumpkin Latte.(Otworzy się w nowej zakładce)

Wady przyrządzania kawy w ekspresie

Minusem może być sam zakup urządzenia. Ceny ekspresów do kawy zależą od rodzaju, ale także często od samej marki.

Te z najwyższej półki to wydatek nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych, ale przyzwoitą maszynę do kawy można mieć już za kilka tysięcy złotych.

Ekspres musisz dostosować do życia swojego i twojej rodziny. Zwróć uwagę na głośność. Często te z wbudowanym młynkiem są bardzo głośne, czym możesz budzić rodzinę, przyrządzając poranną kawę.

Wadą kolbowych jest to, że dookoła młynka będzie brudno. Kawa, którą będziesz nasypywał do kolby będzie wszędzie ;-), czyszczenie jej też sporo nabrudzi.

Kapsułkowy czasami daje specyficzny smak kawy, nie każdemu podchodzi. My używaliśmy go przez dwa dni i zdecydowanie nam to wystarczyło. Nie jest to smak Wawerskiej.

Wady ekspresów powodują to, że niektórzy wolą po prostu zalać dwie łyżeczki kawy gorącą wodą i nie bawić się w nowinki techniczne.

Najlepsze dodatki do kawy(Otworzy się w nowej zakładce)

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *