Wawerska sprawdza dlaczego nie zalewać Yerby wrzątkiem?

Gorąca Yerba Mate. Czy pić wrzątek? Wawerska

Wolisz yerba mate ciepłą, czy zimną? Sprawdź dlaczego nie zalewać Yerby wrzątkiem!


Lubisz yerba mate? A może chcesz jej dopiero spróbować i jeszcze nie wiesz, co, gdzie i jak? Wawerska ma zatem coś dla Ciebie!

Jeżeli dopiero zaczynasz przygodę z yerba mate, to być może słyszałeś o tej złotej zasadzie, podstawowym przykazaniu każdego mateisty.

Nigdy, ale to nigdy nie zalewaj yerba mate wrzątkiem. Jeśli nawet już o tym słyszałeś, wyjaśnimy Ci dlaczego. Okazuje się, że nie chodzi tylko o smak.

Yerba mate – ile pić dziennie?(Otworzy się w nowej zakładce)

Dla Indian południowoamerykańskich ostrokrzew paragwajski był świętym zielem. Ponoć wierzyli również, że yerba zalana wrzątkiem może „obrazić się” i stracić smak. Z całą pewnością coś w tym jest.

Jeżeli sparzysz yerbę, możesz zabić nie tylko jej właściwości smakowe, ale również większość tego, co w mate jest najlepsze.

Okazuje się, że yerba zalana wrzątkiem nie zapewni Ci również pobudzenia. To ciekawe i stosunkowo nowe odkrycie, bo dotychczas ten podstawowy „grzech” związany z piciem yerby wiązaliśmy raczej z pozbawianiem naparu jego walorów smakowych.

Naukowcy z warszawskiej SGGW odkryli w 2020 r., że yerba zalana wrzątkiem będzie po prostu słabsza. Wrząca woda obniży zawartość kofeiny w Twojej mate. Nie dość, że napar stanie się zbyt gorzki (a smaku nie poprawią również dolewki), to stężenie kofeiny będzie niższe nawet o połowę!

Jak wynika z badań naukowców z SGGW, najsilniejszego „kopa” daje yerba parzona w 70 stopniach C przez ok. 45 minut. Zależnie od naszych preferencji, możemy zaparzyć mate w temperaturze 80 czy nawet 70 stopni, jednak używając wrzątku, odbierzemy sobie całą przyjemność, a także cenny zastrzyk energii.

Wawerska na koniec może powiedzieć tylko jedno – Miłego siorbania.

Herbata przeciw pasożytom(Otworzy się w nowej zakładce)

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *