Wawerska – Twoja kawa i herbata

Kawa. 10 korzyści z jej picia

Dlaczego kochamy kawę? Czy tylko za smak i aromat? Czy ważne są dla nas także jej właściwości? Pokażemy ci dzisiaj 10 korzyści z picia kawy. Naprawdę warto sięgać po małą czarną. Sprawdź zresztą sam.

Wawerska to wie – poprawia krążenie

Japońscy naukowcy wykazali, że picie kawy zwiększa przepływ krwi w naczyniach krwionośnych nawet o 30%. Dzięki lepszemu dotlenieniu komórek poprawia się twoja kondycja fizyczna. Mała czarna przed treningiem? Tak jest!

Jej regularne spożycie powoduje, że podczas treningu będziesz mniej zmęczony. Poprawia także wytrzymałość.

Odchudza

Nie chodzi nam tutaj o bzdurę związaną z zieloną kawą i jej magicznymi właściwościami, ale o zawartość kofeiny. Okazuje się, że regularne spożycie kawy zwiększa tempo przemiany materii o 20% oraz przyspiesza spalanie tłuszczu.

Zmniejsza ryzyko depresji

Spożycie czarnego napoju zwiększa poziom dopaminy i serotoniny, substancji, które w naszym organizmie odpowiadają za dobry nastrój. Z badań wynika, że fani espresso są mniej narażone na depresję.

Chroni przed demencją

Badania wykazały, że osoby, które regularnie spożywają kawę, aż o 60% mają mniejsze szanse na zachorowanie na chorobę Parkinsona. Chroni także przed Alzheimerem.

Kawa znakomicie wpływa na twój mózg. Poprawia czas reakcji, czujność, koncentrację i logiczne myślenie.

Zmniejsza ryzyko wystąpienia nowotworu

Okazuje się, że ten magiczny czarny napój zmniejsza zagrożenie rakiem piersi, prostaty, jelita grubego, skóry czy wątroby. To wszystko dzięki polifenolom i antyoksydantom zawartym w kawie.

Wawerska lubi to – kawa wydłuża życie

Możesz przedłużyć swoje życie o 10%. Jak już wspominaliśmy wyżej, to zapewne zaleta antyoksydantów zawartych w czarnym napoju. Chronią one przed chorobami i niszczą szkodliwe substancje w organizmie.

Poprawia sprawność seksualną

Kawa działa dobrze na serce, ale nie tylko. Mężczyźni, którzy piją 3 filiżanki dziennie, nie mają problemów z erekcją. Już sam zapach działa podobno na nas jak afrodyzjak.

Chroni skórę

Do sezonu wakacyjnego już coraz bliżej, więc to najlepszy moment, żeby zacząć pić kawę. Polifenole występujące w kawie chronią komórki skóry przed słońcem i przyspieszają regenerację.

Przed wyjściem na plażę warto więc sięgnąć po małą czarną.

Zmniejsza bóle mięśni

Już 2-3 filiżanki dziennie sprawią, że twój ból związany z tzw. zakwasami po treningu zmniejszy się o połowę. Według naukowców mała czarna działa nawet lepiej już leki przeciwbólowe.

Dba o jamę ustną

Na koniec hit. Wiemy, że zaraz powiecie, że powoduje przebarwienia zębów. No dobrze, ale zęby można umyć. Ma natomiast coś wyjątkowego. Jej spożywanie (nawet jedna dziennie) sprawia, że zmniejsza się ryzyko wystąpienia raka jamy ustnej.

Wawerska radzi, żeby zapamiętać jedną regułę. Wszystkie powyższe przykłady działają w przypadku kawy czarnej. Nie do końca te właściwości mogą się przełożyć na napój, do którego dodasz cukier i/lub mleko.

Exit mobile version